Тиждень безпечного інтернету.

День безпечного Інтернету » Херсонська спеціалізована школа №27У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і  зловісною павутиною, яка губить людей.

З метою формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, розвитку соціально-емоційної грамотності учнівської молоді  в Есхарівському ліцеї  з 15 по 19 березня  проводився Тиждень безпечного інтернету.

На початку тижня діти та підлітки  отримали можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Ми – за безпечний Інтернет». Для постійного користування  створено  «кейс» корисних Інтернет-посилань  для вчителів, учнів та їхніх  батьків.

16 березня запам’ятався учням як Єдиний день інформування, протягом якого кожному бажаючому учитель інформатики надавав консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. 

Протягом тижня класними керівниками  проводилися різноманітні форми виховної діяльності за темою “Безпека в інтернеті”. Учні 1-х класів дізналися чим корисний та небезпечний інтернет. Колективи 2-х класів переглянули відеосюжет “Увага! Інтернет!” із циклу “Корисні підказки”. Учні 3-А класу пройшли всі випробування в інтерактивній грі “Безпека в інтернеті”, а учні 3-Б  на сайті «Он-ляндія безпечна веб країна» переглянули історію “Безмежний ліс” та зробили  висновки щодо безпечного використання інтернету. У 4-А класі під час години спілкування учні повторили правила спілкування в Інтернеті, 4-Б  клас склав  пам’ятку «Як не стати жертвою кібербулінгу».

У 5-Б класі учні обговорили тему інтернет залежності, запропонували різноманітні розваги, замість комп’ютерних ігор. Учні 6-А дали правильні відповіді  на питання вікторини “Правила поведінки в інтернеті”. Діти в Інтернеті: що таке дитяча залежність та як навчити безпеці у віртуальному світі — саме цьому була присвячена  година спілкування в 7-Б класі.

У 9-х класах  виховна година пройшла під лозунгом «Безпека в інтернеті. Будь медіа освіченим!  Навчись критично мислити!». З учнями було проведено бесіду щодо безпеки в інтернеті, «сайтів та ігор смерті». Учні переглянули відеоролики про небезпечні сайти та групи, про жахливі наслідки небезпечного використання медіа ресурсів, обговорили,зробили висновки,  отримали корисні посилання для перегляду пізнавальних відео, а також для проходження онлайн курсів з медіаграмотності. Учні 10-11 класів переглянули відео “Викресли булінг” і презентації з теми “ Кібербулінг”. Ознайомилися з методами перевірки сайтів та телефонами гарячої лінії,на які необхідно телефонувати в разі кібербулінгу. Олексій Шупров навіть відразу перевірив чи працюють ці номери і як швидко реагують на звернення.

Також   було організовано відеолекторій «Ігроманія» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні ознайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це  Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я  дитини.

Практичний психолог ліцею провела заняття з елементами тренінгу  “Моя суперсила-безпека в інтернеті” (1-2 класи), “#Не_ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті” ( 3-4 класи), онлайн-урок “Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті #не_ведусь”   (5-7 класи). Їх мета – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навички, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *